LEEUWARDEN – Bij een forse woningbrand in de Albert Schweitzerstraat is maandagnacht een vrouw uit een woning gered. Zeven woningen moesten worden ontruimd.
De eerste melding van de brand kwam even voor half drie in de nacht binnen. Er werd snel opgeschaald naar ‘middel brand’ en later ‘grote brand’. Naast beide brandweerkazernes van Leeuwarden, kwam ook de tankautospuit van Marsum ter plaatse en werd het grootwatertransport uit Burgum opgeroepen.
Ter plaatse kwam er forse rookontwikkeling uit meerdere woningen. Een vrouw die zich nog in één van de woningen bevond, zocht via een dakraam om hulp. Met behulp van de hoogwerker konden brandweerlieden de vrouw uit haar benarde positie bevrijden.
De brand kon snel onder controle worden gebracht. Eén persoon is in de ambulance onderzocht op rookinhalatie, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.
Zeven woningen zijn ontruimd vanwege de brand. Geëvacueerde bewoners zijn door politie en gemeente opgevangen. Vijf woningen zijn onbewoonbaar geworden. De getroffen bewoners worden elders ondergebracht.
Over de oorzaak van de brand is niets bekend.