LEEUWARDEN – Terwijl brandweerlieden dinsdagochtend nog druk bezig zijn met het nablussen van de verwoestende brand in een pizzeria aan de Grote Hoogstraat, wordt bij daglicht langzaam de omvang van de schade duidelijk. De gevels van het pand zijn instabiel en staan op instorten.
De brand brak dinsdagmorgen even voor vieren uit en sloeg zeer snel om zich heen. Bij aankomst van de brandweer stond de bovenverdieping al volledig in brand en korte tijd daarna stortte het dak al in. Door in te zetten op het voorkomen van uitbreiding naar omliggende panden konden brandweerlieden erger voorkomen. De pizzeria is volledig verloren gegaan door het vuur.
Door de brand zijn de gevels van het pand instabiel geworden en kunnen mogelijk instorten. Brandweerlieden kunnen hierdoor de laatste vuurresten moeilijk bereiken, deze worden van buitenaf geblust. De Grote Hoogstraat is voorlopig afgesloten, hekken ontnemen de toegang naar de smalle straat in het oude centrum.
Hier onder nog enkele feiten over de brand:
– De brand breekt rond kwart voor vier uit, de brandweer schaalt op naar zeer grote brand en grip-1, diverse korpsen komen naar het centrum om de brand te bestrijden.
– Er is niemand gewond geraakt bij de brand.
– 38 bewoners zijn ontruimd en opgevangen in het nabijgelegen Fletcher Hotel
– De pizzeria is volledig verloren gegaan bij de brand, omliggende panden hebben lichtere brandschade, maar vooral rook- en waterschade.
– Grote Hoogstraat voorlopig dicht vanwege instortingsgevaar.
Foto 10 is met dank aan een inzender