Drukke middag voor hulpdiensten door harde windstoten in Fryslân

FRYSLAN – Brandweer en andere hulpdiensten zoals de KNRM hebben het de hele middag al druk met meldingen door de harde windstoten. Niet alleen op land maar ook op het water.

Ondanks de harde windstoten en de code geel weerwaarschuwing zijn er veel mensen die toch het water opgaan. De brandweer en KNRM moesten diverse malen op pad in voornamelijk het zuidwesten van de provincie vanwege watersporters in de problemen. Hierbij ging het om diverse zaken, zoals omgeslagen bootjes.

Maar ook op de vaste wal was het druk voor de brandweer door stormschade meldingen. Bomen waaiden om op wegen of tegen woningen, ramen waaiden open en bouwmateriaal dreigde van een flat te waaien tot een vliegende aanhanger in Terwispel(Zie Waldnet)

In Sneek in de Furmerusstraat werd een stuk van de straat afgezet bij een flat die in de steigers staat. Bouwmateriaal op het dak van de flat zou los liggen / mogelijk naar benende kunnen waaien. Een bouwbedrijf is ter plaatse gekomen om de situatie weer veilig te maken. Foto’s 1 t/m 3 JDG Fotografie

In Grou was de brandweer gebeld voor een steiger in de Volmastraat die wat in beweging kwam door de wind. De brandweer kwam tot de conclusie dat de steiger goed vast zat aan het pand en de situatie veilig was.

In Jelsum zorgde een boom voor enig gevaar, na het afzagen van een tak had de brandweer de situatie weer veilig. Op de Wetterwille in Drachten heeft de brandweer met de hoogwerker een tak verwijderd.

In Stiens aan de Kakewei waaide een boom om die vervolgens op een woning terecht kwam. De brandweer is enige tijd bezig geweest om de boom in stukken te zagen en van de woning te halen. Foto’s 4 tot en met 8 Ytzen Korf

In Beetsterzwaag was op de van Harinxamweg een boom over de weg en het fietspad belandt. De brandweer heeft de boom vakkundig in mootjes gehakt om de weg weer vrij te maken. Foto’s 9 t/m 12 Willem Veenstra

In Leeuwarden werd in de Bagijnestraat de hoogwerker ingezet vanwege een opengewaaid raam. Foto’s 13 en 14 Ditisfryslan.nl

Zomerweg Hurdegaryp Tak op woning, brandweer heeft de boom gekapt, tak laten ze liggen. Foto’s 15 t/m 21 Hendrik Dijkstra

Redactie