Agent gewond na confrontatie in centrum Leeuwarden; Verdachte aangehouden

LEEUWARDEN – Een politieagent raakte in de rond 1uur in de nacht van zaterdag op zondag in de Sint Jacobsstraat gewond tijdens een confrontatie met een 43-jarige man uit Assen.

De man zou worden aangehouden op de Voorstreek in het kader van de Wet ID. De verdachte ging er echter op de fiets vandoor waarop de achtervolging werd ingezet. In de Sint Jacobsstraat keerde hij zich tegen de politieagent en mishandelde hem. Met hulp van omstanders kon de verdachte worden aangehouden. De politieagent kon na controle in het ziekenhuis naar huis. Er is aangifte gedaan.
De politie bedankt de omstanders die direct ingrepen en de agent te hulp schoten.

π†πžπ°πžπ₯𝐝 𝐭𝐞𝐠𝐞𝐧 𝐩𝐨π₯π’π­π’πžπšπ¦π›π­πžπ§πšπ«πžπ§ )𝐆𝐓𝐏𝐀)
De politie vindt agressie en geweld tegen haar medewerkers of andere hulpverleners onacceptabel. Politiebeambten hebben een verantwoordelijke rol in de samenleving en moeten zonder te worden gehinderd hun werk kunnen doen. Met wederzijds respect. Agressie of geweld, in welke vorm dan ook, tegen medewerkers wordt niet getolereerd. Politie en justitie hanteren hier dezelfde aanpak: aangiftes worden altijd opgenomen, verdachten worden met prioriteit door het Openbaar Ministerie voor de rechter gebracht, en tegen deze verdachten wordt een driemaal zo hoge straf geΓ«ist.

Redactie